Hikayemiz

1998

1998 yılında Cenk Tunalı önderliğinde kurulan TİYATRO KILÇIK, kendi yazı ekibiyle yazdığı “Takanlar ve Takılanlar” isimli oyunu ile 16 Şubat 2000 tarihinde, Kemancı Kültür Merkezi’nde ilk oyununu sergiledi.

Ufuk Özkan, Orçun Kaptan, Demet Evgar, Şeyla Halis, Şebnem Bozoklu, Çağlar Çorumlu, Aylin Kontante Kul, Atılgan Gümüş, Gülden Güney, Ayçe Abana, Birgül Ulusoy gibi başarılı oyuncuları bünyesinde barındırmış olan Tiyatro Kılçık, Cenk Tunalı yönetmenliğinde, 18 yıldır aktif olarak tiyatro çalışmalarına devam etmektedir.

Kendi yazı ekibiyle oyunlarını yazan ve oynayan Tiyatro Kılçık, Cenk Tunalı eğitmenliğinde atölye çalışmaları ile oyunculuk eğitimleri vermekte olup, kurumsal firmalarda da şirket içi ve dışı iletişimi kuvvetlendirecek çalışmalar yapmaktadır.

2007

18 yıldır kendine has üslubuyla bir dil ve ekol tiyatrosu olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Tiyatro Kılçık ayrıca, 11 yıl önce Kılçık Çocuk Drama Kulübü’nu kurdu. Ekip, yine kendi yazdığı oyunlarla minik tiyatro severlerin karşısına çıkıyor.

WhatsApp Image 2018-12-21 at 14.30.45

Tiyatro Kılçık

Tiyatro Kılçık üst katta 60 kişilik profesyonel oda tiyatrosu ve alt katta da Kırmızı Sahnesi ile birbirinden keyifli aktivitelere dahil olabilirsiniz.

TELEFON / 0538 399 39 12
EMAIL / tiyatrokilcik@gmail.com

Tiyatro elbet insanlığın ortak malı. Tiyatro tarihi her ulusa ortak ve zengin bir birikim sağlıyor. Ama her ulus da ona yüzyıllar boyu kendi özelliğinden katkılarda bulunmuş, bulunuyor. Tiyatro alanındaki yeni görünen yolların çoğu işte hep bu eski ve yeni yöresel katkılardan doğuyor.

Haldun Taner
Öykü, Tiyatro ve Kabare Yazarı